Rozhovory

Všechnopárty - Víťa Starý

11. května 2012 v 22:59 | Webmasterka
Dneska večer 11.5.2012 byl hostem Všechnopárty u Karla Šípa frontman kapely Víťa Starý. Jak to všechno probíhalo ? Odkaz na video v archivu zde >>> http://www.ceskatelevize.cz/porady/10090925908-vsechnoparty/video/

Zazpívalo se, Karel udělal Víťovi stojan na opírání a nakonec vyšlo najevo, že má rád plzeňské pivo a bez něj má trému :D ... co vy a dobře vychlazená plznička, dáte si ? :)

Skupina Mandrage: Prý existuje manuál, jak složit hit

31. ledna 2012 v 19:35 | Webmasterka

Z alba Moje krevní skupina, vydaného loni v listopadu, se už vyklubaly dva na české poměry megahity - Františkovy Lázně a Šrouby a matice. Překvapilo vás to?

Abych se přiznal, tak trochu ano. Samozřejmě jsme doufali, že by mohl být alespoň jeden ze singlů úspěšný, ale s tak masovým úspěchem s oběma singly jsem vůbec nepočítal. Každopádně nás to těší, protože jedna z priorit pro nás byla ukázat, že s Mandrage by se mělo počítat. S písní Hledá se žena jsme dali vědět, že tady jsme. To byl samozřejmě slušný start, ale potvrzení pozice je krokem mnohem složitějším a my jsme nechtěli zůstat kapelou jednoho hitu.

Lze vůbec napsat písničku a vědět, že právě vznikl hit?

Údajně existuje nějaký manuál, jak složit hit. Já ho nikdy nečetl a na jeho existenci mám podobný názor jako ateista na Boha. Mám rád tu starší generaci umělců, kteří používali své interní rituály, anebo k tomu měli nějaké příběhy. Nevím, jestli si to pamatuju přesně, ale Robert Kodym údajně pokládá ruce na nějaké staré kly a paroží a jejich energii pak přenáší pomocí rukou do kytary.

Co děláte vy?

Já třeba jím hodně syrové maso a vnitřnosti, rybám obvykle vycucávám oči. Chutná to trochu jako sushi, ale nejsem si jist, jestli to má nějaký pozitivní účinek na tvorbu singlů. Možná je ve mně zakořeněná určitá dravost spojená s tahem na branku, ale ruce raději pokládám na ženský pohlavní orgán. To pak chodí ty nápady samy.
Jednou jsem dostal takovou trochu hloupou otázku od nějaké začínající kapely. Kluci se ptali, o čem mají zpívat, aby byli slavní. Řekl jsem jim: "Kluci, dostaňte nejdřív pár holek a přijde to samo." Samozřejmě žádné osvědčené metody k tomu, jak složit píseň, která bude číslo 1 v hitparádě IFPI, nelze naplánovat. Musí se spojit určitý mnohoúhelník. To se prostě občas stane. Nám se teď spojil hned dvakrát. Příště ale bude o to těžší dokazovat, že to nebyla náhoda.

Myslíte si, že vaše nová deska v budoucnu vyprodukuje další hit?

Další singl bude píseň Mechanik, tak uvidíme. To by se ten mnohoúhelník musel spojit potřetí. Možná bych měl sršet optimismem a být jako autor přesvědčen o genialitě této skladby, ale text je dost sexistický, takže sufražetky budou jistě pohoršeny. Žijeme v době, kdy emancipovaných žen stále rapidně přibývá, těžko říct, jaký vliv to bude mít na úspěch písně. Já osobně preferuji ženy se smyslem pro humor. Doufám, že takové ještě nevymřely a vezmou skladbu s nadhledem.

Mandrage je dnes na české poměry etablovaná kapela. Co k tomu podle vás přispělo?

Myslím, že jedním z bodů by mohla být schopnost umět se prodat. Člověk může vytvořit dobrou skladbu s potenciálem, ale to nestačí. Musí ji umět také prodat. Teď nemyslím jen komerčně, myslím prodat sebe sama, neztratit při tom přirozenou osobnost a držet se podstaty toho, proč vlastně hraju v kapele a co tím chci říct. Snažíme se být v tomto přirození a o krok před ostatními. Myslím si, že jsme dokázali oslovit novou generaci tím, že jsme jedni z davu a netváříme se jako hvězdy. Nebo alespoň doufám, že to tak je. Občas mám i slabší chvilky a dokážu se chovat jako idiot, ale vždy v rámci toho, že jsem pouze lidská bytost.

Ve vaší kapele není na první pohled vůdčí osobnost, frontman, kolem kterého by se všechno točilo. Chápete to jako pozitivum?

Vnímám to jednoznačně jako velké plus. Každý z kapely je odlišná osobnost, která má dokonce i své vlastní soukromé fanoušky. Nerad bych, aby to působilo jako přirovnání, ale na podobném principu fungovali třeba Beatles nebo moji stálí oblíbenci Mötley Crüe. Máme možnost nestavět kapelu pouze na jednom obličeji. Nemám rád ten postup, když člověk, který chce prorazit s kapelou, musí hrát v nějakém tupém seriálu, aby si ho někdo všiml. Ale pro mě za mě, ať si každý dělá, co chce.

Mandrage: Nedočkavci, kteří se chtějí stát přes noc hvězdami, budou prodávat hranolky

28. ledna 2012 v 18:22 | Webmasterka
Loni v listopadu vydala plzeňská skupina Mandrage své třetí album Moje krevní skupina. Už předtím se v rádiích prosadil její singl Františkovy Lázně, a hned po vydání alba i další písnička Šrouby a matice. Loni také čtveřice oslavila deset let existence a o rock'n'rollu už pádem ví své. Na otázky odpověděl kytarista Pepa Bolan.

Jakých těch deset let bylo?
Spousta dřiny a odříkání. My jsme jako kapela začínali úplně od nuly, přes hraní v klubech pro pět ožralů. Dokonce jsme za koncerty i platili, abychom si mohli zahrát. Některé dnešní začínající kapely mě trochu rozčilují, protože když jim nabídneš hraní, tak jediné, co je zajímá je, jestli to není moc daleko a kolik za to dostanou. Takovou kapelu samozřejmě už pak nikdy kontaktovat nebudu a vezmu raději nějaké kluky, kteří žijí muzikou a jsou pro to ochotni obětovat vše. Pokud se chceš stát rockovou hvězdou, musíš se absolutně vykašlat na všechny blbiny, které život nabízí, a věnovat se hudbě na sto procent. My to tak vždycky dělali, a výsledek se dostavil. Sice jsme na něj čekali deset let, ale tohle nelze uspěchat. Všichni nedočkavci, kteří se chtějí stát přes noc hvězdami, budou stejně nakonec prodávat hranolky v Mekáči. Sakra, vím, o čem mluvím.

Věděli jste od začátku, kam se jako kapela chcete dostat?

Vždycky jsem věděl, co chci. Když jsme na základce kreslili, čím bychom chtěli být, všechny děti malovaly popeláře, kosmonauty a holky pak zdravotní sestřičky. Já jsem vždy kreslil pána s dlouhýma vlasama, který drží kytaru. Prošel jsem pak hnojem všech možných kapel, abych zjistil, že pokud si nepostavím vlastní kapelu, nikdy ničeho nedosáhnu. Kluci z Mandrage pak splňovali všechny předpoklady, protože už v patnácti letech měli na tohle víc rozumu, než někteří moji vrstevníci.

Na albu Moje krevní skupina jste se jednoznačně rozhodli pro cestu výrazné písně. Předcházela tomu v kapele nějaká diskuze?
Takovéto diskuze vůbec nevedeme. Rozdělujeme písně pouze na dobré a špatné. To, že jsou na nové desce výrazné písně, je pouze tím, že jsme se je konečně naučili tvořit. Na první desce to bylo spíš takové tápání, snažili jsme se udělat z hovna bič. Na druhé jsme se učili, jak by to asi mělo vypadat, a o na třetí desce bych si dovolil konstatovat, že jsme se snad konečně trochu našli. Respektive jsme našli cestu.

Na albu jsou skladby Disco MOCKBA I a II. Obě se celkovému klimatu alba dost vymykají a působí spíše jako vata. Jaká je jejich skutečná funkce?

Správně jsi použil slovo funkce. Není to regulérní píseň, která by měla hrdě stát vedle ostatních, nýbrž plní na albu svoji funkci. Lidské tělo také lépe funguje s tlustým střevem, než bez něho, aniž by na něm bylo něco úžasného. Máme s touto písní své plány, hlavně na živých koncertech v rámci velkého jarního turné, které bude vlastně takovým i prvním velkým turné Mandrage. Studiově je ta skladba postavená hodně na elektronice, ale na živo ji budeme hrát i s živými nástroji. Bude to sakra mazec. Už jsme to zkoušeli a praskly nám dva repráky.

V řadě textů se objevují velmi jednoduché rýmy, často bezobsažné, v refrénech třeba i v podobě holé věty. Nemáte pocit, že se dobrovolně vzdáváte možnosti více se svým publikem hovořit?
Jsem přesvědčen, že nám naši fanoušci rozumějí. Nemyslím si, že refrén musí nutně obsahovat nějaké zdlouhavé říkánky. Když je podstata sdělení naznačena už ve sloce, pak stačí jedno slovo v refrénu, aby ti to docvaklo. Toť například případ již zmiňované skladby Mechanik. Naopak si myslím, že někdy je lepší minimalisticky popsat jeden okamžik, či sdělení, než ho sáhodlouze vysvětlovat a krmit posluchače tisícem slov. Mně k tomu stačí jedno a všichni vědí. Ale to je asi nejspíš dáno i povahou člověka. Když jsem chtěl mít sex, obvykle jsem hned řezal a pak měřil, tudíž jsem nebyl takový klasický okecávač. Ale invence je bezbřehá a třeba mě jednou začne bavit věci okecávat.

V hudebních cenách stanice Óčko jste v kategorii "Rock" porazili Kabát, Vypsanou fixu i Divokýho Billa. Byla to pro vás velká satisfakce?

Toto vítězství ukazuje pouze fakt, že cílovka stanice Óčko je více podobná fanouškům Mandrage než fanouškům Kabátu. To je jako kdyby zápasila žába s kočkou, akorát by je při tom hodili do bazénu.

Změnily se nějak vztahy mezi členy kapely poté, kdy se vám začalo více dařit?
Ani ne, jen máme menší potřebu se vídat v době kapelního volna, protože společně trávíme spoustu času a občas si pak lezeme na nervy. Já jsem o víc než deset let starší než kluci, takže u mě je ta nervozita cítit více. Je mi šestatřicet, mám svoji rodinu, děti a všechny tyhle věci, které k mému věku patří, a polovinu času strávím s dvacetiletými kluky. Pak přijdu jednou za čas mezi své vrstevníky a mám pocit, jako bych se dostal do jiné dimenze. Dřív jsem si dělal srandu, že jsem nejstarší člověk, který kdy hrál v teenageský kapele, protože v době, kdy nás všichni považovali za kytarový boy band, mi bylo dvaatřicet. Vydavatelství mi doporučilo, abych to v rozhovoru pro Bravo trochu snížil, aby byla na začátku aspoň ta dvojka. Nejdřív mi to přišlo úplně hloupý, ale pak jsem to otočil a přepálil to na druhou stranu, tak jsem jim nakecal, že je mi dvaadvacet. Všichni to sežrali...

BRAVO - „IDEÁLNÍ DEN JE, KDYŽ SE NEVIDÍME!“

26. ledna 2012 v 17:23 | Webmasterka

Celá redakce už na tom dobré dva měsíce bezhlavě frčí, málokdy uplyne den bez toho, abychom si to aspoň jednou nesjeli... O čem je řeč? Přece o super hitovce oblíbené klučičí kapely Mandrage s názvem Šrouby a Matice - a neříkej, že ji neznáš!:-) Kluci se od Girl! nechali docela dobrovolně vyzpovídat, a to nejen na téma svého nového CD...

BG!: Kluci, přibližte čtenářkám svoje nové CD. Jak vznikalo, kde vznikalo, kuriózní situace... Na co se vlastně můžou těšit?
Bolan:
CD vznikalo kupodivu v nahrávacím studiu a já bych z něj nerad dělal něco jako karamelové tyčinky s přibalenou čokopolevou a překvapením uvnitř. Je to CD, a to by si mělo zachovat svoji důstojnost hudebního nosiče. Lidé dnes berou hudbu jako spotřební zboží, fi ktivní data nahrnutá do MP3 přehrávače, v horším případě do telefonu. Neříkám, že je to špatně, taková je doba, ale přijde mi to trochu škoda. Já jsem si svoji první LP desku koupil za peníze, které mi nechali doma rodiče na jídlo, když odjeli na dovolenou a mě nechali doma samotného. Chodil jsem jíst do lesa borůvky a sbíral houby, abych nic neutratil a mohl si koupit desku. Sakra, teď si připadám jako důchodce, který vypráví, jak to chodilo za války. (smích)

BG!: Hádáte se někdy mezi sebou? Kdo dělá největší vlny?:-)
Coopi:
Jasně že se hádáme. Bylo by i divný, kdybychom se nehádali. Ale většinou je to ku prospěchu věci. Snažíme se podívat na ten problém očima toho druhého. Takhle se dá i hádka zúročit. Teda kromě Bolana, ten se chce jen hádat. (smích)

BG!: Jaký je váš oblíbený styl oblékání?
Víťa:
Latex.
Bolan: Rozhodně není z tohohle století. Dnešní móda mi nic neříká.
Coopi: Já chodím nejradši nahej. Ale nejsem si jistej, jestli by to bavilo sousedy a kolemjdoucí stejně tak jako mě, takže se přizpůsobuju.

BG!: Jak trávíte svůj volný čas? Jak by vypadal dokonalý den volna?
Bolan:
Dokonalý den je rozhodně každý, kdy nevidím nikoho z Mandrage.

BG!: Co vás nabíjí energií?
Mates:
Sex
Coopi: Jídlo.
Víťa: Spánek a jídlo.

Jak jsou na tom kluci s láskou, kdo jsou jejich hudební vzory a ještě mnohem víc, najdeš v new BG!

Jaképak to asi je ... ?

22. ledna 2012 v 12:04 | Webmasterka
... odpovídat na rozhovory jako pravá celebrita ?
... stát se na chvilku středem pozornosti ?
... užít si svých pár minut slávy ?
... poskytovat interwiew ?
... říct svůj vlastní názor ?

Pro všechny registrované fanynky a fanoušky našeho FanClubu máme teď jedinečnou možnost si něco podobného zkusit. Samozřejmě ne v takové velikosti a míře v jaké znáte například rozhovory od kluků pro známé internetové nebo časopisové media, ale snad se Vám nová aktivita bude líbit a zapojíte se do ní s vervou.
O co, že se to vlastně jedná?
Nikoho z Vás nebudeme nutit. Kdo se bude moct chtít zapojit stačí udělat jednu maličkost, ale k té se dostaneme v průběhu vysvětlování pravidel.
Máme vymyšlených pár opravdu zajímavých až vskutku záludných otázek a ty otázky čekají na to, až budou zodpovězeny právě Vámi, fanoušky. Nemusíte se, ale vůbec bát. Jde spíše o srandu a pobavení. Otázky se týkají jak kapely tak i úplně jiných témat. Není jich mnoho, tak se nemusíte obávat ani dlouhých slohů. Aby jste měli představu jednu otázečku Vám sem hodím jako příklad (Kdyby jsi byl/a managerka kapely MANDRAGE, jak by jsi řídila jejich koncerty, akce a na co se zaměřila, aby kapela ještě více vzkvétala?).
Každá z Vás dostane 3-5 otázek (každá trošku jiné) na které odpoví a my vybereme ty nejlepší, nejvtipnější odpovědi a sestavíme z nich opravdu bezva rozhovor se všemi Fans které se zapojí a uděláme tak velkolepý projekt věnovaný rozkvětu FanClubu.
Co udělat proto, aby jsi otázky obdržela a mohla na ně odpovědět?
Stačí pouze poslat na e-mail webmasterka-mandrage@seznam.cz svoje jméno, přezdívku a ID kod a já ti obratem zašlu vybrané otázky právě pro tebe. S odpovědí nemusíš zas tak dlouho pospíchat. Hlavní je, abych všechny měla do konce ledna, tedy 31... 1.1.2012 se tu objeví celý rozhovor poskládaný z Vašich otázek a odpovědí.
Pokud se taková spolupráce mezi fanoušky a FanClubem osvěčí můžeme to zkusit časem i obráceně, Vy budete pokládat otázky mě a já se pokusím zahrát na "důležitou" tentokrát já :D
Co říkáte ? Líbí se Vám nápad a zůčastníte se? Já doufám, že ano a žádostí o otázky a posléze odpovědí bude habaděj. Jinak by mě to opravdu mrzelo. Snažím se to tu oživit, tak se prosím snažme všichni :)
Těším se na odpovědi i názory :)

Evča

"Můžeme stát za hovno"

19. ledna 2012 v 9:39 | Webmasterka

Mandrage interview: Můžeme stát za hovno

Mandrage je kapela, která nemá škatulku. Hudebním kritikům často leží v žaludku, ale fanoušci ji milují. Dostala nálepky "punkrock" a "rock", na nové desce MOJE KREVNÍ SKUPINA ale zabrousila do elektroniky. Jak se k tomu všemu kluci z kapely staví a jak se těší na turné nebo třeba na vystoupení v rámci udílení cen Žebřík 2011, které proběhne 16. března v Plzni, prozradil kytarista Pepa Bolan.

mandrage 5Nedávno jste vydali album Moje krevní skupina. Jste s ním s odstupem času pořád spokojeni, nebo byste něco změnili?
Jelikož album vyšlo nedávno, tak ten odstup ještě není tak veliký, abych byl schopen 100% vyjádřit svůj postoj k této placce. Každopádně jedna z priorit pro nás byla ukázat, že s Mandrage by se mělo počítat, což se povedlo. S deskou Hledá se žena jsme zamávali vlaječkou a dali o sobě vědět, že jsme tady, což byl samozřejmě slušný start, ale potvrzení pozice je krokem mnohem složitějším a my jsme nechtěli zůstat kapelou jednoho hitu.
Desku jste si kompletně tvořili sami. Proč jste se rozhodli nepřibrat k natáčení žádného producenta?
Protože jsme měli jasnou představu o tom, jak chceme, aby naše deska zněla. Byl to samozřejmě risk, ale stále tvoříme muziku hlavně proto, že nás to baví. Mandrage pro nás nikdy nebyl nástroj k tomu získat prachy, barák, ženskou nebo auťák. A nejlepší cesta jak vytvořit něco, za čím si bude člověk stát, je udělat si to podle sebe, takže jsme nechtěli, aby se nám do toho vkládal nějaký cizí element, který ti bude neustále tvrdit, že tohle je špatně a tahle kapela by měla znít úplně jinak, protože takhle je to málo hitový a v žádném rádiu to nezahrají. To, že jsou singly z alba i přes to úspěšné, je důkaz, že jsme to nedělali špatně.

Neměli jste strach, že nebudete mít dostatečný nadhled?
mandrage 6No samozřejmě, že měli. Producentskou činnost jsme dělali poprvé, ale v tom byla ta krása a nahrávání probíhalo velmi pohodově, protože jsme si ve studiu dělali, co jsme chtěli.

Vaše deska se setkává s nejrůznějšími reakcemi, několik hudebních kritiků se však shodně pustilo do vašich textů. Berete si to k srdci?
Nic jiného jsem ani nečekal, haha. Co bychom proboha poslouchali, kdybychom se řídili kritikami? Moc by toho nebylo. Já jsem se zatím setkal pouze s pozitivními recenzemi. Třeba Jaroslav Špulák, který je v oboru už víceméně kapacita, také kritizuje obsahově chudé refrény bez možnosti obsáhlejšího sdělení. Každopádně je to i přes tuto výtku důstojná recenze, což se o jediné negativní, která vyšla právě u vás na iReportu, říct nedá. Ta je hodna spíš člověka s IQ cvičeného šimpanze. Škoda, že se nedělá nějaká kritika recenze, protože to, co tam pan Jireš předvádí, je velmi nehumorná komedie. Na začátku se můžeme dočíst, že se nám nedaří být kapelou více než jednoho hitu, což bylo posléze (pravděpodobně když autor zaregistroval Františkovy lázně) změněno na dva hity, takže předpokládám, že až zaregistruje Šrouby a matice, opět to nějak dodatečně přeformuluje, aby nebyl za blbce. Šrouby a matice je podle něj promarněná šance, která se minula účinkem. Nevím, jak víc už by se měl singl minout účinkem, než být nejhranější skladbou v rádiích, nejprodávanější na i-Tunes apod. Nechci tady rozebírat každý nesmysl, ale když na konci napíše, že by měla deska obsahovat špunty do uší a následně nám udělí 4 body ze 7, což je nadprůměr, pak by si měl vygooglovat slovo logika, když už se to tak hezky naučil na slově dramaturgie. Co se týče těch textů, některé bych označil za povedené a některé méně, tak to prostě chodí. Myslím si, že i přes to nám fans rozumějí a to je zásadní. Naše muzika je určena pro ně a ne pro revizora, který pak nakráčí jak fízl a kritizuje práci ostatních. Já netvrdím, že Mandrage nemůžou stát za hovno. Tohle jsme vytvořili, a pokud to někomu přijde blbý, pak to lépe neumíme, toť vše a kritika mi nevadí, pokud nemá za cíl kapelu urážet a má svoji logiku.
Kde berete inspiraci k psaní textů?
Přece nebudu odkrývat know-how , ještě by to ostatní dělali taky tak a to bychom pak tady ten nápor mega-hitů nevydrželi, haha.


Na paškál si vás vzal i oblíbený blog 1000 věcí, co mě serou, který vychází i knižně. Je pro vás negativní reklama také reklama, nebo tyhle věci neřešíte?
A koho by to nesralo, slyšet jednu píseň 20x denně, haha. To si musí ale slečna stěžovat jinde, my to v tom rádiu nepouštíme. Předpokládám, že po dokončení svého elaborátu prožila dotyčná autorka malý orgasmus. Jestli je ten server až tak oblíbený, to nevím, já ho nezaregistroval, na Facebooku má koukám 5.000 fanoušků. My jich tam máme přes 60.000. Nejhranější píseň, která by nikoho neštvala, neexistuje. Je naprosto přirozené, že čím více kapela stoupá na žebříčku, čím více je vidět, čím více se hraje, čím více má fans, tím více má odpůrců a negativních kritik. Říká se tomu přímá úměra a bere se to na základní škole. Samozřejmě je to super a jsem velmi potěšen, že píseň má ohlas. V jejím článku je naprosto vše. Jak se správně vyslovuje Mandraže, trochu té historie, dokonce i odkaz na stránky a na i-Tunes. Trochu to vypadá jako viral, haha. Tuhle jsem našel podobný server, kde psali o nejhorších českých kapelách. Zmiňované byly Kabát, Kryštof, Chinaski, Divokej Bill aMandrage. Jsem rád, že se naše kapela dostala do společnosti nejúspěšnějších kapel v ČR, a kdybych se měl zaobírat každou blbinou, co se napíše na internet, pak bych neměl úspěšnou kapelu, ale raději bych psal recenze.


Mandrage-8Desku uzavírá píseň Air Arabic. Máte nějaký osobní problém s Air Arabia nebo proč vznik tento "protest" song?
V té písni řečeno vše, co je třeba vědět. Nemyslím si, že je nutné vše polopaticky vysvětlovat. Zabraňuje to přirozenému vývoji osobnosti bez možnosti vlastní fantazie.


Přestože máte na svém facebookovském profilu nálepku "rock", na nové album jste zařadili hodně elektroniky. Co vás k tomu vedlo?
Tak mě napadá zcela jednoduchá otázka, proč by v rockové muzice nemohla být elektronika? Některé písně samozřejmě znějí více popově, ale v dnešní době už jsou tyhle škatulky víceméně překonané a pro lidstvo zbytečné. Navíc netuším, jaká škatulka je pro Mandrage vhodná, takže od toho máme Vás, publicisty, abyste nám sdělili, co vlastně jsme, protože hudební redaktoři jsou v tomto ohledu dozajisté špičkovými odborníky.


Co je kromě muziky tvoje krevní skupina?
Cokoliv co má člověk rád a cítí k tomu nějaký hlubší vztah.


Při jaké situaci se v tobě vaří krev?
Při setkání s nepříjemnou a otrávenou prodavačkou, nebo paní na úřadě.


A kdy ti naopak krev v žilách tuhne?
Při kornatění tepen.


Co se ti dokáže dostat pod kůži?
Sedimentace.


Na nových promo fotkách jste slušně pomlácení. Dochází někdy k fyzickým potyčkám v kapele?
Kvůli čemu se nejčastěji hádáte?
Asi jako každá kapela ve studiu při nahrávání. V tomto ohledu je dobrá práce producenta, který to pofackuje a rozhodne.


V březnu vystoupíte na vyhlášení Žebříku. Je dost možné, že se objevíte i v nějakých nominacích. Mají pro vás hudební ceny smysl? Sledujete je?
Jedním okem to sleduji, a když vyhrajeme nějakou cenu, máme samozřejmě radost, ale na budoucnost kapel to nemá žádný vliv. A pokud bude mít pan Jireš heřmánkový zábal, aby se mu náhodou nerozskočila hlava, až tam zahrajeme na živo, pak by to mohla být celkem dobrá akce, haha.


Jaké jsou jinak nejbližší plány kapely?
Chystáme z alba natočit videoklip na třetí singl, což je dnes na české poměry věc takřka nevídaná a na jaře vyrážíme na velké tour, které bude prošpikované celou republikou. Bude to naše první velké turné, takže se na něj moc těšíme. Povezeme s sebou vlastní design, zvuk, světla a všechno k tomu, abychom mohli předvést profesionální show.
text: Marta Pušová,

VOTVÍRÁK rozhovor s Víťou

23. července 2011 v 19:37 | Webmasterka

F2F s MADRAGE

10. června 2011 v 14:05 | Webmasterka

Včerejší F2F ke shlédnuté už i na streamu. Stačí kliknout na nahoře přiložený odkaz ;) Jak se kluci rozpovídali uvidíve ve videu :)

mezinami.cz

29. dubna 2011 v 20:35 | Webmasterka

Mandrage řádili ve Zlíně - točili video i s jedním cellem !

Mandrage řádili ve Zlíně – točili video i s jedním cellem !
V nových oblecích, ale s pořádnou dávkou energie rozjížděli bez ustání před kamerou svůj aktuální hit. Došlo i na krásné cellistky, které se ale musely dělit o jediný nástroj, neb druhý byl při transportu na natáčení nějakým nenechavcem zcizen.. Režisérský čaroděj Sadílek materiál však ve střižně dílko graficky nesmlouvavě rozemele, aby ho pak mohl následně poskládat a vyšňořit jak už jemu vlastní. To znamená, že výsledek jeho animační alchymie snad neohrozí ani kalamita s nástrojem…

JUKEBOX

23. dubna 2011 v 18:04 | Webmasterka
Odkaz na JUKEBOX s Mandrage. Je sice trošku starší, ale určitě jej rády zkouknete ;) ... Děkuji chmelky za upozornění na toto video :)

Inbox: Mandrage

1. března 2011 v 16:32 | Webmasterka

Záznam z VIP zpráv

26. prosince 2010 v 10:16 | Webmasterka
Záznam z 22.12.2010 z VIP zpráv můžete shlédnout ZDE !!!

A že je na co koukat se můžete přesvědčit od 5:05 kde štáb VIP zpráv zastihl kluky a poptal se je na otázky s tématem Vánoc. Dokonce se ve videu objeví i fanoušek kapely z dálného severovýchodu:)

Jak to vlastně bylo ?

13. prosince 2010 v 14:18 | Webmasterka

Exkluzivní nejnovější rozhovor

4. listopadu 2010 v 20:39 | Webmasterka
datum: 1.11.2010

Své myšlenky a pocity ukrývají do textů písní. Hudba se stala jejich minulostí, přítomností i budoucností. Mají velké sny, šťastné a smutné dny. Znají těžká rána i velké úspěchy. Do podvědomí veřejnosti vstoupili jako kapela MANDRAGE. Čtyři kluci, jmenovitě: Víťa Starý (zpěv + kytara), Pepa Bolan (kytara + zpěv), Mates Vorda (bicí), Coopi (baskytara), kteří hrají rock, rádi se smějí a na podiích zanechávají svá srdce.
Co o nich zaručeně víte: V roce 2004 vydali demonahrávku CD s názvem Říkala, že jí trápí cosi, v červnu 2007 1. oficiální CD Přišli jsme si pro vaše děti, v září 2009 CD Hledá se žena. Jejich nedávným úspěchem bylo vítězství v kategorii "NOVÁČIK ROKA" na předávání cen slovenské hudební televize MUSIQ1. Momentálně jedou turné se skupinou Rybičky 48. Jejich společným managerem je Martin Řehoř. Zájem o kapelu Mandrage stále stoupá, důkazem jsou plné koncerty i kladné ohlasy fanoušků na sociální síti Facebook.
Co o nich možná nevíte: Coopiho oblíbený nápoj je zelená bonaqua, Pepa se podepisoval fanouškovi v Tescu i na účtenku od rohlíků, Mates vystudoval Gymnázium Františka Křižíka v Plzni … Kluci mi dovolili nahlédnout do jejich soukromého života a vy máte jedinečnou příležitost blíže poznat své idoly z plakátů.

metalopolis.net

19. října 2010 v 17:01 | Webmasterka
Datum rozhovoru: 22.1.2008
ze stránky: www.metalopolis.net

Pepa Bolan (MANDRAGE) - V popu nacházím stále více feromonů
Je to více jak dva roky, co proběhl minulý rozhovor. Od té doby utekla spousta vody a ledacos se změnilo - hlavně tedy asi to, že jste natočili debutové album, a to hned pod vydavatelstvím Universal. Jak vlastně bylo toto partnerství navázáno, co všechno musí kapela udělat, aby se dostala pod major label?
Co všechno je trochu divný označení. Kapela musí být pro vydavatele samozřejmě něčím zajímavá. My jsme dostali smlouvu na základě demonahrávky. Pánové z Universalu si nás také byli poslechnout na pár koncertech, protože když kapela neumí na živo podat kvalitní výkon, je to špatný. Takže asi tak, nic zvláštního, normální partizánská cesta z hospody do světa showbusinessu (smích).
Pepa BolanTakže jste "jen" poslali demáč a oni se ozvali?
Jasně, ale nebylo to zas tak jednoduchý, jak popisuju, proběhla spousta asi potřebných procedur a než se ta smlouva nakonec podepsala, trvalo to skoro půl roku. Universal zase nejsou takoví střelci, aby si dovolili podepsat v pondělí s někým, koho najdou v pátek večer na ulici, což je možná někdy škoda, ale to už je na sofistikovanější debatu, protože když to vezmu kolem a kolem, tak nás vlastně na ulici našli…

galaxie.name

17. září 2010 v 17:22 | Webmasterka

Datum rozhovoru: 2.8.2008
Ze stránky : www.galaxie.name

Rozhovor s kapelou Mandrage

Kapela Mandrage se objevuje na různých festivalech a my o ní téměř nic nevíme - co na sebe práskli?

ocko.stream.cz

17. srpna 2010 v 11:01 | Webmasterka
Datum rozhovoru: 26.7.2010
Na stránce: www.ocko.stream.cz

Rocková Lipnice + další kapely

lacultura.cz

16. srpna 2010 v 10:54 | Webmasterka
Datum rozhovoru: 13.3.2010
Na stránce: www.lacultura.cz


Náš největší koníček je Mandrage

To svorně tvrdí celé osazenstvo rockové kapely, jež poslední dobou získává na popularitě. Nejen o tom, co kluci dělají kromě hraní, a jak by podle nich měla vypadat ta NEJ ŽENA, se dozvíte v rozhovoru s plzeňskou kapelou Mandrage, která minulý pátek koncertem v pražských Kbelích zahájila svou HLEDÁ SE ŽENA TOUR. Skupina ve složení Pepa Bolan, Coopi, Víťa Starý a Mates Vorda už má za sebou pár let společného hraní. Na svém kontě má vítězství v kategorii rock v Hudebních cenách Óčka 2009 a 3. místo v kategorii Objev roku na Hudebních cenách Žebřík 2009.

koule.cz - Kdo je ona "vadná žena"? Jak bychom to řekli...

25. července 2010 v 18:00 | Webmasterka
Datum rozhovoru: 5.2.2010
Na stránce: www.koule.cz


Mandrage. Čti man-dra-žé. Tohle cizí slovo je staré židovské křestní jméno, ale také jméno mladé plzeňské kapely, které zní z rádií i několikrát denně. Jak si skupina žije a jak podle ní vypadá "vadná žena", o které zpívá v hitovce Hledá se žena?

clanky.vychytane.cz

25. července 2010 v 17:32 | Webmasterka
Datum rozhovoru: 23.6.2009

Exkluzivní rozhovor s kapelou MANDRAGE

"Ty vole kluci vy jste se zbláznili, vždyť to zní jako stará Metallica zkřížená s Iron Maiden" a další perly v článku :)
Měli jsme výbornou možnost vyzpovídat kapelu, která se začíná dostávat v českých luzích a hájích docela hodně do popředí - kapelu Mandrage. Vychutnejte si odpovědi, které nenajdete na jiných webech!

rockmag.cz

25. července 2010 v 17:24 | Webmasterka

Datum rozhovoru: 2.9.2008
Na stráce: www.rockmag.cz

 
 

Reklama