Články

Matyáš z Mandrage: Pohřebák je super auto

15. července 2012 v 16:32 | Webmasterka
Matyáš z Mandrage je taky Matyáš ze Super Tuzex Bros., tyhle dvě kapely ho zaměstnávají na maximum. Aby toho ale nebylo málo, zkusil si nedávno taky roli DJe, a to na fesťáku Rock For People. Tohle hraní se mu zalíbilo, a tak si dá repete už příští čtvrtek v pražském klubu Chapeau Rouge, a to v rámci párty jménemSource of Noise.
Čím jsi chtěl být jako malý?
No, chtěl jsem jezdit s pohřebákem, protože kamarád vlkodlaka Tommyho jezdil v pohřebáku a měl super tašku ve tvaru rakve. Asi jsem chtěl být kamarád vlkodlaka Tommyho víc, než jezdit s pohřebákem, ale na tom nesejde, pohřebák je stejně super auto.
Zaručený lék na kocovinu?
Moje přítelkyně má velký kocoviny a já bych jí chtěl hrozně vždycky pomoct. Od šumivejch céček, přes Ibáče, vodu, citron, spánek, sex podle Nicelanda, čaj, piškoty, zvracení, až po pilulky na kocovinu, na který je v televizi taková ta reklama s Přeučilem - nic nefunguje.
Jakou bys chtěl mít superschopnost?
Chtěl bych umět kouzlit. Vykouzlil bych si, co bych chtěl a to by bylo super. Nebo bych chtěl umět přetáčet čas. No a nebo by bylo fakt dobrý poslouchat lidi, co si myslí. Taky by se mi líbilo bejt neviditelnej, ale abych mohl procházet zdma, aby do mě lidi nebourali. To by bylo dobrý.

S jakou zpěvačkou by sis chtěl zahrát svlíkací poker?
No já neumim hrát poker, takže bych se asi spíš svlíkal já, teda jestli se ve svlíkacím pokeru svlíká ten, kdo prohrává. Ale kdybych uměl hrát poker a ve svlíkacím pokeru by se opravdu svlíkal ten, kdo prohrává, tak bych asi chtěl vidět nahatou Rihannu, protože je hezká, nebo Lady GaGa, protože hezká neni a možná je chlap.

Nejbláznivější sázka, jakou jsi kdy prohrál?
Já jsem asi nikdy neuzavíral žádný sázky, takže jsem ani neprohrál. Teď mě to ale docela mrzí, protože nemám jak odpovědět na tuhle otázku.

Plzeňský majáles - report

2. května 2012 v 19:58 | Anet a Andy

28.4.2012 proběhl 23.ročník PLZEŇSKÉHO MAJÁLESU.

Vyrazila jsem ráno v půl 8 , dojela jsem do Prahy na Zličín a tam už jsem jenom počkala na autobus do Plzně. Cesta proběhla v pohodě a v 10h. už jsem byla na nádraží v Plzni. Původně jsem měla v 11:20 sraz u Jekyllu s Páťou. Bez navigace na mobilu bych ho hledala snad ještě teď :D. Nakonec dorazila dřív Anet a na Páťu jsme čekaly ještě přibližně hodinu. Když dorazila + s její kamarádkou, mohly jsme konečně vyrazit do Lochotinského Amfiteátru, kde Majáles probíhal.
Cesta trolejbusem nám zabrala pár minut. U vchodu proběhla prohlídka, já vyhodila plnou flašku limonády a mohlo se jít. Dorazily jsme kolem 13:00 a zrovna hrála na Excelent stagei (u které jsme se pohybovaly celou dobu) pro mě neznámá kapela Post-it. V tu chvíli na místě ještě moc lidí nebylo,většina teprve přicházela. Kolem 13:40 hráli Imodium,které jsme si chtěly také poslechnout,takže už jsme si šly do 1.řady držet místa. Jelikož už v tuhle dobu bylo vedro,nechtělo se nám nic moc dělat. Hned po nich přišli na řadu UDG (cca 14:50), na které se zřejmě hodně lidí těšilo(včetně nás),protože lidí u podia a na ploše na sezení bylo čím dál tím víc. V tu dobu bylo asi to největší vedro,takže hasiči po nás začali kropit vodu. Zrovna nadšená jsem z toho nebyla,tak sem si hodila mikinu na hlavu - moc jsem toho nezachránila a i tak jsem byla pěkně mokrá,ale vtipně jsem asi vypadala:D. Ale i přesto vedro myslím, že atmosféra byla víc než skvělá a já s Anet jsme si koncert užily.
Kolem 16:20 začal hrát V.Neckář, to už přijeli Mandrage a připravovali se. Já osobně jsem se nemohla dočkat a čekání bylo nekonečný. Tuším, že Mandrage začali hrát dřív, než bylo původně psáno. Cca v 17:40 měli zvukovou zkoušku. To už celkem zapadalo sluníčko,takže vedro ustávalo. Dokonce tam přijel i DJ Friky jako na turné. Kolem 18:00 už začali hrát. Playlist byl podobnej, jako den předtím ve Velké Dobré,kde jsme s Anet také byly. Vlastně bývá pořád podobnej jako na turné - takže odstartovávají Mojí krevní skupinou a hned na to rozjedou koncert Mechanikem. Dále hráli kromě CML a Air Arabic všechny songy z Mojí krevní skupiny,ze starších např. Mozek, Punk Rock Song, Hledá se žena,Píseň z Marsu atp. Myslím, že atmosféra nebyla vůbec špatná a celej koncert byl parádní. Jediná písnička, kterou tentokrát zahráli a 2 koncerty předtím jí vynechali, tak byla Už mě víckrát neuvidíš,což mě potěšilo,protože ta vždycky byla moje nejoblíbenější:). Jako vždy dali na vyřvanej přídavek akustické Kapky proti slzám a Františkovy Lázně, při čemž vytáhli menší pyrotechniku a hasiči hned měli co dělat s uhašováním:D.
Když koncert definitivně skončil, pokoušely jsme se čekat na kluky. Po půl hodině nám oznámil Kečup, že jestli čekáme na Pepu, tak ten už šel domů. Pak nám ale ochotně zavolal Matese:). Přišel s tim, že byl za náma vyslán:D. Holky se ptaly kde je kdo - František že už odjel za tátou , nebo tak něco a Víťa že je někde mezi lidma. Tak jsme se aspoň vyfotily s Matesem a on odešel. Potom jsme se různě ztrácely od sebe s holkama, hledaly a pak už nám nezbývalo nic jinýho,než se vydat na vlak. Cestou jsme se rozloučily s Páťou, vlakem jsme jely s Lucy a Kačkou a v Praze jsme se rozloučily. Domů jsem dorazila kolem půlnoci,spálená jak rajče :-) , pár vět jsem řekla mámě a byla jsem tak unavená z těch 2 koncertních dnů, že jsem hnedka padla do postele:D.
..Majáles byl skvělej , počasí nám vyšlo krásný a já doufám, že za rok si všechno zopakujeme.:))
zdroj: http://o-mandrage.blog.cz/1204/report-z-majalesu-2012-v-plzni zde najdete i videa které Andy natočila :) děkujem

Report z FERDINAND FESTU + mini rozhovor s Pepou

5. července 2011 v 11:38 | Webmasterka


Nejnovětší report t Ferdinand festu od Endy + malinký rozhovor a Pepou o skupině i fanclubu :)

Dne 11.6.2011 jsem byla na Ferdinad Festu v Benešově, nikdy předtím jsem tam nebila tak si říkám hrají tam Mandrage tak proč tam nejít :). Samotný fetival začínal tak kolem 13:00 ale Mandrage hráli až od šesti. Když byli čtyři hodiny a na festivalu bylo tak 20lidí řikala jsem si že všichni na Mandrage teprve příjdou... Ale nepřišel takže sečteno podtrženo na celém festivalu bylo tak 30lidí i s technikama, to ale ovšem nemělo vliv na kvalitu kapel, Mandrage hráli skvěle. Já jsem se už těšila jak udělám s Pepou nějakej ten rozhovor pro Fanclub, tak jem se tak suveréně k němu rozešla a jak tak jsem tam vedle něho stála ani nevím proč ale nohy se mi třásli a já ze sebe vydala 3 věty a bylo...Takže z vele rozhovoru nakonec byl jen umrněnej pokus ustrašenýho králíčka se neztrapnit :D :D. No nic méně jse mi Pepy podařilo zeptat jestli chystají nějakou novou písničku vydat do rádií ještě před vydáním CD Moje krevní skupina(název Cd byl samozdřejmně Pepův nápad), Pepa mi řekl že ano a určitě i s klipem, takže se máme na co těšit :). Potom sem se ho ptala na Fancluby na netu... "No na netu e toho válí spousta ale když ten fanclub je aktivní dělá nám to radost a nic proto tomu nemáme" !! ( tak snad "náš" fanclub dělá klukům radost). Na internetu se taky hodně diskutuje o písničce Františkovy Lázně - hodně lidi chtějí ty starý kytarový mandrage některým se to líbí Pepa mi na to řekl že se máme nechat překvapit :\ ale aspoň něco :) :). No a jelikož nejsem žádnej velkej spisovatel ani reportér :D :D bylo by to asi tak vše... zkrátka i když nebyla hojná účast koncert byl i tak super. Endy

MANDRAGE nominováni na skupinu roku 2010 v anketě hudební ceny Óčka

10. září 2010 v 16:02 | Webmasterka
Mandrage byli nominováni na skupinu roku 2010.


Hudební televize Óčko vyhlásila tento týden nominace na hudební ceny pro rok 2010 a v kategorii skupina roku byla nominovaná právě plzeňská partička Mandrage.
Anketa byla odstartována 6. září a pro skupinu Mandrage můžete hlasovat
celých 8 týdnů. Informace o hlasování pro Mandrage naleznete na stránkách http://ocko.idnes.cz/ Kód kapely pro hlasování je 11.Kdo z nominovaných vyhraje, se ukáže v přímém přenosu, který se uskuteční 2. prosince v Incheba Aréně v Praze.


Skupina Mandrage se nyní připravuje na společné podzimní turné s kapelou Rybičky 48, při kterém navštíví nejenom česká, ale i moravská města a na své fanoušky nezapomene ani na Slovensku, kde jí čeká koncert v Bratislavě.


Oficiální start podzimního turné bude 30.9. v Metro Music Clubu v Brně.Purum Hudební ceny Óčka 2010 - hlasuj

Víťa Starý : Bez kluků z kapely nedá ani ránu!

4. září 2010 v 11:38 | Webmasterka
Slovy šetří, stejně jako úsměvy - to vše je totiž součástí jeho image. I ta může mít své kouzlo... Přinejmenším oceňujeme, že se na nás Víťa při focení občas usmál a poskytl nám i krátký rozhovor!

Víťa Starý

Mandrage bojují proti playbacku

26. července 2010 v 15:27 | Webmasterka

Mandrage způsobili svým vystoupením v České televizi pěkné pozdvižení. Svůj aktuální hit Hledá se žena hráli na playback, a na protest si proto prohodili svoje posty. Uvnitř video.
O tom, že mladíkům nechybí pořádná dávka drzosti, se mohli přesvědčit diváci v přímém přenosu soutěže Pretty Woman, který běžel na České televizi v sobotu 5. 12. Ve zmiňovaném pořadu vystoupila i skupina Mandrage se svým hitem Hledá se žena. K velkému překvapení fanoušků a diváků u televizních obrazovek však členové kapely hráli na jiných pozicích, než v jakých doopravdy vystupují.
 
 

Reklama