Únor 2012

Nominace na ceny ŽEBŘÍK 2011

7. února 2012 v 19:52 | Webmasterka |  NEWS

Tradiční hudební anketa Žebřík, která se koná každý rok v Plzni, zveřejnila své nominace. Mezi pět nominovaných v kategorii Skupina roku posunuly hlasy fanoušků i plzeňskou kapelu Mandrage. Finálové hlasování odstartovalo 1. února a hlasovat do konce měsíce.

Kapela
Mandrage sbírá hudební ocenění jako známky. Jen v loňském roce jim nad pomyslným krbem přibylo několik sošek. Prvenství získali v cenách nejsledovanější české hudební televize TV Óčko v kategorii Skupina roku, zvítězili i v kategorii Objev roku na slovenské hudební televizi Musiq1. Na druhé místo v kategorii Skladba roku se zařadili v populární české anketě Slavík a stejnou trofej si odnesli i v cenách Akademie populární hudby Anděl, obě kluci získali za píseň "Hledá se žena" z roku 2009.

K nominaci v anketě
Žebřík 2010 řekl bubeník Matyáš Vorda: "My jsme rádi za každou cenu a za každou nominaci, protože je vidět, že za námi fanoušci stojí." o tom, že se nejedná o podporu pouze virtuální, hovoří u Mandrage plné kluby a koncertní sály.
Fanoušci kapely mohou hlasovat až do konce února, a to pomocí SMS ve tvaru ZB 1 D 2 na telefonní číslo 900 06 09. Slavnostní vyhlášení soutěže bude 4. března od 20 hodin v DK Inwest Plzeň.