Exkluzivní nejnovější rozhovor

4. listopadu 2010 v 20:39 | Webmasterka |  Rozhovory
datum: 1.11.2010

Své myšlenky a pocity ukrývají do textů písní. Hudba se stala jejich minulostí, přítomností i budoucností. Mají velké sny, šťastné a smutné dny. Znají těžká rána i velké úspěchy. Do podvědomí veřejnosti vstoupili jako kapela MANDRAGE. Čtyři kluci, jmenovitě: Víťa Starý (zpěv + kytara), Pepa Bolan (kytara + zpěv), Mates Vorda (bicí), Coopi (baskytara), kteří hrají rock, rádi se smějí a na podiích zanechávají svá srdce.
Co o nich zaručeně víte: V roce 2004 vydali demonahrávku CD s názvem Říkala, že jí trápí cosi, v červnu 2007 1. oficiální CD Přišli jsme si pro vaše děti, v září 2009 CD Hledá se žena. Jejich nedávným úspěchem bylo vítězství v kategorii "NOVÁČIK ROKA" na předávání cen slovenské hudební televize MUSIQ1. Momentálně jedou turné se skupinou Rybičky 48. Jejich společným managerem je Martin Řehoř. Zájem o kapelu Mandrage stále stoupá, důkazem jsou plné koncerty i kladné ohlasy fanoušků na sociální síti Facebook.
Co o nich možná nevíte: Coopiho oblíbený nápoj je zelená bonaqua, Pepa se podepisoval fanouškovi v Tescu i na účtenku od rohlíků, Mates vystudoval Gymnázium Františka Křižíka v Plzni … Kluci mi dovolili nahlédnout do jejich soukromého života a vy máte jedinečnou příležitost blíže poznat své idoly z plakátů.


1. Pánové, kdy jste se začali věnovat muzice?
Pepa: "V 15 letech jsem si koupil kytaru. Postupem času jsem prošel několika skupinami, o kterých nebylo v hudební branži slyšet. Založil jsem si i vlastní kapelu VELVET ECSTASY. Společně jsme hráli v různých klubech po republice i na větších festival. Pak jsem potkal tady ty prcky a dopadlo to tak, že jsem od roku 2004 členem kapely Mandrage."
Mates: "V 9 letech jsem začal hrát na bicí. S Víťou pocházíme z hudebně založené rodiny. První vystoupení jsme odehráli na narozeninové oslavě Víťovo táty a poté vznikla skupina Mandrage."
………………………………………….
2. Zavzpomínejme si na vaše společné hudební krůčky.
Coopi: "Před pěti nebo šesti lety jsme se účastnili plzeňské soutěže Můza. Postoupili jsme do finále, ale závěrečný verdikt poroty zněl, že nejsme kapela, která má šanci na hudební budoucnost. Myslím si, že tato negativní reakce nás motivovala k větší i vytrvalejší práci. Skupina, která tenkrát v této soutěži zvítězila, se za tři měsíce rozpadla a my stále držíme."
………………………………………….
foto: Lucie Mudrová
foto: Lucie Mudrová
3. Dnes už máte za sebou spousty odehraných koncertů, různá vystoupení v televizi, natáčení klipů, práci ve studiu. Stále pociťujete před posluchači nervozitu?
Pepa: "Někdy ano, někdy ne. Čím méně je lidí, tím více jsem nervóznější a zase čím více je lidí, tím méně jsem nervóznější."
Mates: "Ano, ano. Zatím jsem se jí nedokázal ubránit."
Coopi: "Největší nervozitu pociťuji, když hrajeme v Plzni … před domácím publikem je to dvojnásob náročnější. Odměna fanoušků ale za to zaručeně stojí."
………………………………………….
4. Jak často zkoušíte?
Pepa: "Vzhledem k tomu, že momentálně hodně vystupujeme, na zkoušky není tolik času. Vždy jsme se snažili scházet tak dvakrát nebo třikrát do týdne. Jak to bude dál, uvidíme. Stále píšeme texty i hudbu a měli bychom se pomalu připravovat na nové CD."
………………………………………….
5. Jakou skladbu z vaší tvorby máte nejraději?
Pepa: "Pro mě je nejoblíbenější písnička, ve které hraje Mates s Frantou (externí hráč na klávesy) takový jam. Zní jen bicí a klávesy, já odcházím do zákulisí kouřit."
………………………………………….
6. Vyberte si. Koncert v hudebním klubu nebo vystoupení na festivale?
Mates: "Když se hrají vnitřní koncerty, těšíme se na festivaly. Když se hrají festivaly, těšíme se na vnitřní koncerty. Každé místo má svou atmosféru, nejde to srovnávat."
………………………………………….
7. Díky kapele trávíte hodně času na cestách. Kam se vracíte domů?
Pepa, Mates, Coopi: "Doma jsme v Plzni. Tady máme rodinu, nejbližší kamarády, přítelkyně i hudební zázemí."
………………………………………….
8. Do kterého podniku v Plzni zajdete na pivko, zatancovat si nebo jen tak posedět s přáteli?
Pepa, Mates, Coopi: "Najdete nás v Jekyllovi nebo v Andělovi."
………………………………………….
9. Vzpomněli byste si na nějaký nepovedený koncert?
Coopi: "Na jednom venkovním koncertě nás hodně potrápilo počasí. Asi při třetí písničce začalo tak silně pršet, že nám déšť spláchl celé podium. Voda stoupala až k aparátům. Vystoupení jsme museli ukončit. Veškeré vybavení jsme odtáhli do šatny, kde ale praskl strop a dešti jsme se neubránili ani tam. Vůči našim fanouškům to bylo hodně hloupé, i pro nás to byla jedna z nepříjemných situací, která ale nevznikla naší vinou."
………………………………………….
10. Pochlubte se nám se svým nejzajímavějším zážitkem z vystoupení.
Pepa: "Jednou jsem takhle hrál s kapelou na festivale a neustále mě nějaký týpek pobízel, abych šel k němu. Byl dost neodbytný, tak jsem se za ním vydal. On vzal pivo a celý kelímek mi vychrstl do obličeje. Naštval jsem se, skočil jsem po něm přímo do publika. Všude kolem nás bylo bláto. Chlap přede mnou začal utíkat. Chtěl jsem ho dohnat, ale pěkně mi to uklouzlo. Skončil jsem na zemi špinavý od hlavy až k patě, a takto zničený jsem předstoupil před fanoušky. K tomu všemu mi ještě v blátě zůstala jedna bota, bez které jsem absolvoval celé vystoupení."
Coopi: "Milí čtenáři, takové zážitky má za sebou jenom Pepa :) ."
………………………………………….
11. Fanynky o sobě rády dávají vědět. Odpovídáte na jejich e-maily či smsky?
Mates: "Snažíme se poctivě odepisovat. Pokud ale přijde zpráva pouze se slovy ahoj, tak zpětná reakce je víceméně nepotřebná."
Pepa: "Nejvíce e-mailů přichází s dotazem na místa konání koncertů. Veškeré tyto informace jsou zveřejněné na našich internetových stránkách www.mandrage.cz."
………………………………………….
foto: Mandrage promo
foto: Mandrage promo
12. Práskněte na sebe nějakou neřest.
Pepa: " Jsem kapelový prudič. Někdo přece musí tu sebranku korigovat. Někdy jsou ty večírky náročné. Např. náš kytarový technik se nedávno tak opil, že vlezl na hotelu někomu cizímu do pokoje, svlékl se do naha, ve sprše si namydlil celé tělo, a takto vystrojen pokračoval do hotelového výtahu, s kterým sjel na recepci a dožadoval se snídaně. Když mu ji vystrašená recepční odmítla dát, tak cestou zpět pomočil výtah a utrhl kus stropu. Ráno jsme ho našli, jak spí v nějaké skříni. "
Mates: "Já mám neteř, ale svou neřest si momentálně nevybavím."
Coopi: "Jsem také prudič ale Pepovo."
………………………………………….
13. Jak by podle vašeho názoru měla vypadat ideální dívka.
Coopi: "My už jsme takřka všichni své životní partnerky našli a všechny vypadají skvěle."
………………………………………….
14. Jak se s vaší pracovní vytížeností vyrovnávají přítelkyně?
Mates: "Teď si píchla do takového vosího hnízda. Neustále to řešíme, ale nějak to zvládáme."
Coopi: "Snaží se to brát sportovně, nicméně je to pro všechny náročné."
Pepa: "Pět členů ze čtyřčlenné kapely je momentálně odstěhováno z domu :-D ."
………………………………………….
15. V dětských letech si člověk často představuje dospělost. Jak jste v té době viděli svoji budoucnost?
Mates: "Přál jsem si na poutích stavět strašidelné hrady."
Pepa: "V raném dětství jsem chtěl být kosmonautem nebo popelářem jako většina mladých kluků. Od šesté třídy se mě držel sen stát se rockovou hvězdou."
Coopi: "Vždycky jsem si přál být králem a to minimálně celé Evropy."
………………………………………….
16. Posloucháte v rádiu nebo sledujete v televizi skupinu Mandrage?
Mates: "Ne, ne. Rádio neposlouchám a televizi nemám, protože jsem se před pár dny nastěhoval do nového bytu."
Coopi: "To je ta muzikantská chudoba :-D ."
………………………………………….
17. Pepo, na jakém místě by si rád strávil část svého života?
Pepa: "Pro mě je lákavý jih Francie. Jednou jsem tam vyrazil stopem. Vyjel jsem z Plzně a za cíl cesty jsem si stanovil Portugalsko. Bohužel mi to nevyšlo. Poznal jsem při svém putování muže, který se na pláži živil tím, že měl na zádech uvázaný buben, který ovládal nohama. Hrál k tomu na kytaru a jeho dívka mu tancovala do rytmu. Při cestě k Atlantiku jsem si ho stopl a při zpátečním návratu také. Byla to náhoda, společně jsme se spřátelili. Nabídl mi, abych u něho nějaký čas zůstal. Bydlel v jeskyni ve skále. Zpočátku jsem byl dost zděšený, kam mě to vede, ovšem když otevřel vstupní dveře, spadla mi brada. Ten člověk si žil v pěkném "bejváku" a vydělal si na to, jen tímto hraním. Neměl elektřinu, pěstoval zeleninu, choval zvířata. Byl něco mezi hipíkem, anarchistou a zemědelcem. Strávil jsem u něho několik krásných měsíců života. Ve skále byla ještě jedna díra. Slíbil mi, že ji tam bude pro mě držet. Až bude čas, tak ji obsadím."
………………………………………….
18. Máťo, kdo je tvým hudebním vzorem?
Mates: "Konkrétní jména bych neuváděl. Na hudební scéně je spousty skvělých muzikantů. Chtěl bych umět hrát na bubny jako špičky domácí i zahraniční scény."
………………………………………….
19. Coopi, kdy vnímáš kolem sebe slávu?
Coopi: "Jeden můj zákazník má na mobilu vyzvánění Hledá se žena. V ten okamžik, když mu někdo zavolá, si připadám slavný :-D ."
Mandrage - Už mě víckrát neuvidíš

zdroj: Youtube.com
20. Kluci, prozkouším si vaše vědomosti. Náš společný rozhovor a také koncert v KD Šeříkovce v Plzni se uskutečnil 28. října. Věděli byste, čím se toto významné datum vrylo do české historie?
Pepa: "Výstřel z Aurory. " (smích)
Společná odpověď: "Vznik samostatného Československého státu."
Iwajz: Nenachytám je a nenachytám. Chlapci jsou vzdělaní.
………………………………………….
21. Jaké jsou vaše pracovní vyhlídky s kapelou?
Mates: "Přál bych si, aby naše kapela fungovala co nejdéle. Fanoušci nám zůstali věrni a poslouchali naši muziku, chodili na koncerty, zpívali si s námi."
Hodnocení redaktorky:
Strávený čas se členy skupiny Mandrage pro mě byl velký zážitek. Kluci mě okouzlili svým úsměvem, vtipem i upřímností. Velice si od nich vážím pochvaly směřované na mé pracovní dovednosti. I já patřím mezi jejich velké fanoušky. Těším se na další společné setkání při rozhovoru nebo v plzeňském baru. Kapele přeji spousty vydařených koncertů i prodaných desek a do osobního života hodně štěstí.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Nicola Nicola | 7. listopadu 2010 v 21:00 | Reagovat

Myslim si, že by stálo za to uvést sem aspoň zdroj, když už si s tim ta slečna dala tolik práce, přijde mi prostě divný to jen tak zkopírovat. ( jinak nic proti, ale většinou se obvzlášť na blozích uvádí zdroj )

2 mandrage-fanclub mandrage-fanclub | 7. listopadu 2010 v 21:13 | Reagovat

[1]: zdroj je uvedený hned nahoře ZE STRÁNKY : .... já zdroje vždycky uvádím, nerada si přivlastňuju cizí články ...tak se příště pořádně dívej něž někoho osočíš.

3 Nicola Nicola | 7. listopadu 2010 v 21:50 | Reagovat

Ok v tom případě sorry... Chyba na mojí straně. A klid nikdo tě neosočuje XD

4 mandrage-fanclub mandrage-fanclub | 7. listopadu 2010 v 22:03 | Reagovat

[3]: pohoda :-) chápu většinou se zdroje uvadí na konci článku, ale já ho dávám hned na začátek aby všichni viděli odkud článek pochází :-) jasně v klidu stane se ;-)

5 Nicola Nicola | 7. listopadu 2010 v 22:54 | Reagovat

Jo jo tak ještě jednou promiň :) jinak pěknej design dlouho jsem tu nebyla XD

6 mandrage-fanclub mandrage-fanclub | 8. listopadu 2010 v 13:36 | Reagovat

[5]:pohoda, přehlídnout se může každý :-) děkuju moc za pochvalu, musíš hodit častěji ;-)

7 Bea  *** Bea *** | 19. srpna 2012 v 20:59 | Reagovat

Ahoj mooc se mi váš blog líbí ..Chci se zeptat na jaký e-mail mám napsat aby mi odepsali skutečně klui z mandrage a ne fanynka =D ? :-(

8 Mínša Mínša | 22. září 2012 v 16:19 | Reagovat

[7]: jj taky bych chtěla vědět...jinak opravdu pěěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.