clanky.vychytane.cz

25. července 2010 v 17:32 | Webmasterka |  Rozhovory
Datum rozhovoru: 23.6.2009

Exkluzivní rozhovor s kapelou MANDRAGE

"Ty vole kluci vy jste se zbláznili, vždyť to zní jako stará Metallica zkřížená s Iron Maiden" a další perly v článku :)
Měli jsme výbornou možnost vyzpovídat kapelu, která se začíná dostávat v českých luzích a hájích docela hodně do popředí - kapelu Mandrage. Vychutnejte si odpovědi, které nenajdete na jiných webech!


Pilotní singl z nové desky se jmenuje "Hledá se žena". Je to inspirováno realitou nebo jste šťastně zadaní?
Někteří zadaní, někteří ještě (nebo už zase) NE (ha ha). Tak i tak je cesta k najití ideální ženy velmi obtížná a prakticky nikdy nekončí, protože ideální žena, stejně tak jako ideální muž - neexistují.

Kam chodíte pro nápady k novým songům?
Rozhodně ne do světa fantazie, ale necháváme se inspirovat obyčejnými životními situacemi. Život jako takový je jedna velká inspirace, která skýtá nepřeberné množství potenciálu. Zvláště pak vyhrocené emocionální bojiště mezi mužem a ženou je jedno velké bahno.

Plánujete vydat album ještě do konce jara?
Uvidíme jak to půjde. Nejdřív necháme pilotní singl "Hledá se žena" trochu vykoupat v kalných vodách českého mediálního rybníka a když se v něm neutopí tak hurá

Bude se hodně lišit vaše nová deska od desky "Přišli jsme si pro vaše děti"?
Nevím jak hodně, ale lišit se bude určitě. Napsali jsme asi 30 nových písní, z čehož se na albu objeví jen ty nejlepší. Textově i hudebně to bude mnohem vyzrálejší a dovolil bych si tvrdit "dospělé album". Produkoval ho Pavel Karlík (Lucie, Wanastowy Vjeci), což není žádný máslo, ale zkušený producent, který by se jen tak pod nějakou vatu nepodepsal.

Na který z letních festivalů se těšíte nejvíce?
Na festival ve Strážnici.

Neplánujete si nějaký speciální překvápko na některý z festivalů?
Plánujeme si překvápko ve smyslu, že tam vůbec dorazíme živí a zdraví. Protože koncem června hrajeme na nějakém festu, odkud jedeme hned do Belgie na Street Party. Po odehrání musíme z Bruselu hned vyjet přes celou noc, abychom stihli v Třinci "Noc plnou hvězd" a odtud musíme zase hned po koncertě odjet přes celou republiku na nějaký festík do Mostu. No bude to náročné, protože nemáme řidiče a auto si řídíme sami, nebudeme 2 noci spát a odehrajeme 4 koncerty v kuse. Chtělo by to nějaký drogy, nevíš o něčem ??? ha ha. (samozřejmě vtip)

Těšíte se zvlášť na nějakou kapelu?
Obvykle míváme tak nabitý program, že ani nevíme jaké kapely kde hrají, takže asi takhle z hlavy nevím
Těšíme se na všechny kapely se kterými můžeme kamarádsky pokecat.

Jak vycházíte mezi sebou v kapele?
Jo jasně hádáme se i mezi sebou, občas se i porveme, ale většinou kvůli kravinám. Úplně jako klasický rodinný hádky žena vs. muž, resp. manžel vs. manželka ha ha.

Většina fanoušků si pochvaluje vaše živá vystoupení, je nějaká písnička, kterou si při hraní maximálně užíváte?
No to takhle nejde konkretizovat. Koncert je buď dobrej nebo méně dobrej. Když je dobrej, užíváme si úplně všechny písničky stejně. Lidi samozřejmě nejvíce reagují na již známé písně, ale když je koncert dobře rozjetý, valíme to všechno jako bagr mokrou hlínu.

A je z nového playlistu nějaká písnička, na kterou se těšíte až ji živě předvedete?
Některé nové písně hrajeme už teď, ale vždycky se těšíme na celý koncert jako takový. No vlastně mě jedna napadá. Ta píseň ještě nemá název, ha ha, ani ještě nevíme jestli se na desku vleze, ale když jí slyšel Karlík (producent), tak spráskl ruce a řekl. "Ty vole kluci vy jste se zbláznili, vždyť to zní jako stará Metallica zkřížená s Iron Maiden" ha ha - Ona zní samozřejmě ještě úplně jinak, ale je pravda, že jsou tam takový ty retro-metalový vyhrávky a sóla ala 80-tý léta.

Budete na festivalech hrát spíše pecky z nového alba nebo i vaše starší pecky?
Úplně všechny - nový, starý, malý, velký, tenký, tlustý, dlouhý, široký i bystrozraký

Chystáte i něco jiného na léto,krom toho že budete hojně objíždět festivaly?
Chystáme si pracovní dovolenou. Pojedeme jako kapela na soustředění, kde budeme secvičovat nové pecky, taneční kreace a komunikaci s publikem.

Chtěli byste na závěr vzkázat něco vašim fanouškům?
Chtěli bychom jim vzkázat, že jsme rádi, že si k nám našli cestu a těm nejvěrnějším, (to jsou ti co mají originál cédéčka), že je obdivujeme.

Děkujeme za rozhovor ať se daří
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miranda33Wyatt Miranda33Wyatt | E-mail | Web | 19. března 2012 v 23:55 | Reagovat

I had got a desire to make my own organization, nevertheless I didn't have enough of money to do this. Thank goodness my friend recommended to use the <a href="http://goodfinance-blog.com">loan</a>. Therefore I took the sba loan and made real my desire.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.